WK73R2ATTD12R1F
VIGOR # :
507896
Description
RES 12.1 OHM 1% 1W 0805
DataSheet
WK73R2ATTD12R1F PDF
Part Status:Active
Resistance:12.1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package:-
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)