RK73H1JTTD5R11F
VIGOR # :
507901
Description
RES 5.11 OHM 1% 1/8W 0603
DataSheet
RK73H1JTTD5R11F PDF
Part Status:Active
Resistance:5.11 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)