RP73PF2A2K74BTDF
Manufacturer
VIGOR # :
509581
Description
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/4W 0805
DataSheet
RP73PF2A2K74BTDF PDF
Part Status:Active
Resistance:2.74 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)