RNCF0805BKE64R9
VIGOR # :
509955
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RNCF0805BKE64R9 PDF
Part Status:Active
Resistance:64.9 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)