MLF14FTC100K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
510349
Description
RES 100K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MLF14FTC100K PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:0204
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)