ERJ-T08J362V
VIGOR # :
511271
Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/3W 1206
DataSheet
ERJ-T08J362V PDF
Type Description
Series:ERJ-T08
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.6 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)