RK73H2ATTD6190F
VIGOR # :
513104
Description
RES 619 OHM 1% 1/4W 0805
DataSheet
RK73H2ATTD6190F PDF
Part Status:Active
Resistance:619 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)