RCWE2512R360FKEA
VIGOR # :
514570
Description
RES 0.36 OHM 1% 2W 2512
DataSheet
RCWE2512R360FKEA PDF
Type Description
Series:RCWE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:360 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)