MMA02040C2879FB000
VIGOR # :
514591
Description
RES 28.7 OHM 1% 2/5W MELF 0204
DataSheet
MMA02040C2879FB000 PDF
Part Status:Active
Resistance:28.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)