Y162712K2600T0W
VIGOR # :
514864
Description
RES SMD 12.26K OHM 1/2W 2010
DataSheet
Y162712K2600T0W PDF
Type Description
Series:VSMP
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:12.26 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Foil
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)