CSR0207FTDT4R70
Manufacturer
Viking Tech
VIGOR # :
515030
Description
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W MELF
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CSR0207FTDT4R70 PDF
Type Description
Series:CSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.7 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:-
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)