73L7R36G
VIGOR # :
515784
Description
RES 0.36 OHM 2% 1W 2512
DataSheet
73L7R36G PDF
Part Status:Active
Resistance:360 mOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.71mm)