CRL2512-FW-1R00ELF
VIGOR # :
516172
Description
RES SMD 1 OHM 1% 1W 2512
DataSheet
CRL2512-FW-1R00ELF PDF
Type Description
Series:CRL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:-
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)