CR0603-JW-912ELF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
516252
Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
CR0603-JW-912ELF PDF
Type Description
Series:CR0603
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:9.1 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)