35402M7FT
Manufacturer
VIGOR # :
516685
Description
RES 3540 2M7 1%
DataSheet
35402M7FT PDF
Part Status:Active
Resistance:2.7 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)