AA0201FR-07412KL
VIGOR # :
517773
Description
RES SMD 412K OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
AA0201FR-07412KL PDF
Part Status:Active
Resistance:412 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)