ERJ-U12F2801U
VIGOR # :
517791
Description
RES 2.8K OHM 1% 3/4W 1812 SMD
DataSheet
ERJ-U12F2801U PDF
Part Status:Active
Resistance:2.8 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)