RK73H2ARTTD6653D
VIGOR # :
518720
Description
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
DataSheet
RK73H2ARTTD6653D PDF
Type Description
Series:RK73H
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:665 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)