ERJ-1TNF1210U
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
519649
Description
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
ERJ-1TNF1210U PDF
Type Description
Series:ERJ-1TN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:121 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)