CSR0805JT75L0
VIGOR # :
520855
Description
RES 0.075 OHM 5% 1/4W 0805
DataSheet
CSR0805JT75L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:75 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)