RK73H3ATTE1372D
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
VIGOR # :
521401
Description
RES 13.7K OHM 0.5% 1W 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RK73H3ATTE1372D PDF
Type Description
Series:RK73H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:13.7 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)