AA0603FR-072M87L
VIGOR # :
522870
Description
RES SMD 2.87M OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
AA0603FR-072M87L PDF
Part Status:Active
Resistance:2.87 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)