CR104424F
Manufacturer
Meritek
VIGOR # :
522875
Description
RES SMD 4.42M OHM 1% 1/8W 0805
DataSheet
CR104424F PDF
Type Description
Series:CR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:4.42 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)