CRL2010-FW-5R10ELF
VIGOR # :
523039
Description
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/2W 2010
DataSheet
CRL2010-FW-5R10ELF PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:5.1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)