SR1206MR-0711KL
VIGOR # :
524334
Description
RES 11K OHM 20% 1/4W 1206
DataSheet
SR1206MR-0711KL PDF
Part Status:Active
Resistance:11 kOhms
Tolerance:±20%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)