MMA0204MC2204FB300
VIGOR # :
524343
Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 0.4W MELF
DataSheet
MMA0204MC2204FB300 PDF
Type Description
Series:MMA HV - Professional
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:2.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0204
Supplier Device Package:0204
Ratings:-
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)