RC1218DK-0791KL
VIGOR # :
524955
Description
RES SMD 91K OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
RC1218DK-0791KL PDF
Part Status:Active
Resistance:91 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)