AA1218JK-07680KL
VIGOR # :
527147
Description
RES SMD 680K OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
AA1218JK-07680KL PDF
Part Status:Active
Resistance:680 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RK73G2ATTD56R0D
RK73G2ATTD56R0D
THICKFILM RESISTOR 0805
CRCW120675K0FKTB
CRCW120675K0FKTB
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206
RS73G2ATTD4533F
RS73G2ATTD4533F
RES 453K OHM 1% 1/4W 0805
AA1218JK-07680KL
AA1218JK-07680KL
RES SMD 680K OHM 1W 1812 WIDE
FRWS 5 - 8 OHM
FRWS 5 - 8 OHM
FRWS 5 - 8 OHM
W 200 - 4 OHM
W 200 - 4 OHM
HIFI WOOFER
RN732BTTD9882D50
RN732BTTD9882D50
RES 98.8K OHM 0.5% 1/8W 1206