AA2512JK-0718KL
VIGOR # :
527475
Description
RES SMD 18K OHM 5% 1W 2512
DataSheet
AA2512JK-0718KL PDF
Part Status:Active
Resistance:18 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)