CR0603-JW-510ELF
VIGOR # :
528073
Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/10W 0603
DataSheet
CR0603-JW-510ELF PDF
Part Status:Active
Resistance:51 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)