RK73B3ATTE820J
VIGOR # :
528536
Description
RES 82 OHM 5% 1W 2512
DataSheet
RK73B3ATTE820J PDF
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)