35027K5FT
Manufacturer
VIGOR # :
529476
Description
RES 3502 7K5 1%
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
35027K5FT PDF
Type Description
Series:3502, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:7.5 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:2010
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)