MMA02040C7507JB000
VIGOR # :
529486
Description
RES 0.75 OHM 5% 2/5W MELF 0204
DataSheet
MMA02040C7507JB000 PDF
Part Status:Active
Resistance:750 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)