SMW3120RJT
Manufacturer
VIGOR # :
530447
Description
RES SMD 120 OHM 5% 3W 4122
DataSheet
SMW3120RJT PDF
Type Description
Series:SMW, CGS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:120 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:4122 (10555 Metric), J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Ratings:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.217" W (10.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):0.209" (5.30mm)