RG2012V-6981-B-T5
VIGOR # :
531527
Description
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RG2012V-6981-B-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.98 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)