CR028R45F
VIGOR # :
531532
Description
RES SMD 8.45 OHM 1% 3/4W 2010
DataSheet
CR028R45F PDF
Part Status:Active
Resistance:8.45 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)