RR0510R-39R2-D
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
531955
Description
RES SMD 39.2 OHM 0.5% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RR0510R-39R2-D PDF
Type Description
Series:RR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:39.2 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)