AC1210FR-071K07L
VIGOR # :
532459
Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
AC1210FR-071K07L PDF
Part Status:Active
Resistance:1.07 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)