CRGCQ2512F680R
Manufacturer
VIGOR # :
534192
Description
CRGCQ 2512 680R 1%
DataSheet
CRGCQ2512F680R PDF
Type Description
Series:CRGCQ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package:2512
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)