RC1218DK-07232RL
VIGOR # :
534504
Description
RES SMD 232 OHM 1W 1812 WIDE
DataSheet
RC1218DK-07232RL PDF
Part Status:Active
Resistance:232 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Supplier Device Package:1218
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)