RG3216V-8251-P-T1
VIGOR # :
535277
Description
RES SMD 8.25KOHM 0.02% 1/4W 1206
DataSheet
RG3216V-8251-P-T1 PDF
Part Status:Active
Resistance:8.25 kOhms
Tolerance:±0.02%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)