RT0805BRC0773R2L
VIGOR # :
537928
Description
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/8W 0805
DataSheet
RT0805BRC0773R2L PDF
Part Status:Active
Resistance:73.2 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)