RG3216N-6341-D-T5
VIGOR # :
538187
Description
RES SMD 6.34K OHM 0.5% 1/4W 1206
DataSheet
RG3216N-6341-D-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.34 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)