SDR03EZPJ331
Manufacturer
ROHM Semiconductor
VIGOR # :
539576
Description
RES SMD 330 OHM 5% 0.3W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
SDR03EZPJ331 PDF
Type Description
Series:SDR03
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:330 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.3W
Composition:Thick Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)