RPC0805JT330R-UP
VIGOR # :
540083
Description
RES, PULSE, 0805, 5%, 330 OHM, 0
DataSheet
RPC0805JT330R-UP PDF
Part Status:Active
Resistance:330 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)