RNCF0201DTE432R
VIGOR # :
540088
Description
RES 432 OHM 0.5% 1/32W 0201
DataSheet
RNCF0201DTE432R PDF
Part Status:Active
Resistance:432 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.03W, 1/32W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package:0201
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)