RN73R1JTTD1022F100
VIGOR # :
540557
Description
RES 10.2K OHM 1% 1/10W 0603
DataSheet
RN73R1JTTD1022F100 PDF
Part Status:Active
Resistance:10.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PHP00805E4592BBT1
PHP00805E4592BBT1
RES SMD 45.9K OHM 0.1% 5/8W 0805
RN73R1JTTD1672A25
RN73R1JTTD1672A25
RES 16.7K OHM 0.05% 1/10W 0603
RS73F2BTTD64R9F
RS73F2BTTD64R9F
RES 64.9 OHM 1% 1/3W 1206
RN73R1JTTD1022F100
RN73R1JTTD1022F100
RES 10.2K OHM 1% 1/10W 0603
HAND HYDRAULIC CRIMP TOOL 60KN
GRN INSULATOR FOR 72-136/137
SANOXY-DSV-BTKYB-IPA
SANOXY-DSV-BTKYB-IPA
SANOXY ULTRA SLIM 2.4GHZ WIFI KE