RCP1206W750RJS2
VIGOR # :
541297
Description
RES SMD 750 OHM 5% 2.4W 1206
DataSheet
RCP1206W750RJS2 PDF
Part Status:Active
Resistance:750 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2.4W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.060" W (3.10mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)