TNPW1210732RBETA
VIGOR # :
541622
Description
RES 732 OHM 0.1% 1/3W 1210
DataSheet
TNPW1210732RBETA PDF
Type Description
Series:TNPW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:732 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thin Film
Features:Military
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)