AF0201FR-07620RL
VIGOR # :
542888
Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/20W 0201
DataSheet
AF0201FR-07620RL PDF
Part Status:Active
Resistance:620 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):0.010" (0.26mm)